Jakie są prawa najemcy?
Wiadomo, że każdy z nas chciałby mieć własne mieszkanie, jednakże nie zawsze nas na to stać, wtedy pozostaje jedynie wynajem mieszkania. Jest to kwestia często kłopotliwa, zwłaszcza w przypadku studentów. Właściciel może sobie nie życzyć zapraszania znajomych i organizowania imprez. Można trafić na takiego, który na bieżąco będzie monitorował sytuację w mieszkaniu, nachodząc nas, często niespodziewanie, nawet kilka razy w tygodniu. Można również trafić na takiego, który wymagał będzie jedynie comiesięcznej kwoty za wynajem i nie będzie go specjalnie obchodziło co się w mieszkaniu dzieje.
To też nie jest dobre, gdyż w przypadku większych awarii, które nie są z naszej winy, jesteśmy właściwie pozostawieni sami sobie. Jak widać przesada w żadną stronę nie jest dobra, należy więc uważać przy podpisywaniu umowy z właścicielem i konkretnie określić swoje prawa. Wiadomym jest, że w gestii najemcy leży utrzymanie porządku w mieszkaniu, jednakże w przypadku awarii sprzętu, która wynikła nie z winy najemcy, koszty powinien ponosić właściciel. Najemca powinien mieć możliwość wypowiedzenia umowy z wyprzedzeniem, a także mieć pełną swobodę w korzystaniu z mieszkania. W końcu ci co wynajmują płacą często duże pieniądze więc powinni mieć pewne wymagania w stosunku do właściciela.
Polecane artykuły
Zamrażalka – skarbnica awaryjnego obiadu
Doskonałym rozwiązaniem na ułatwienie sobie życia w kuchni jest gotowanie tak zwane na zapas. Może ono odbywać się na dwa sposoby. Przede wszystkim chodzi o to, aby podczas gotowania przygotować taką ilość dania, aby starczyło na dwa dni. Dzięki temu wracając z pracy będzie trzeba tylko odgrzać zu
Grzanki, Sandwich, czy tosty – szybkie danie w postaci kanapki
Jesteś głodna, to zrób sobie kanapki. To zdanie rozbrzmiewa w głowach wielu matek. Jednak, czy owa kanapka nie może zastąpić posiłku. Wręcz przeciwnie to doskonały sposób na szybkie danie, które może być nie tylko śniadaniem. Tradycyjna wersja bułki z szynką oraz serem to oczywiście nie wszystko.